Schedule
Date Versus Time
8-14-14 @Tri-Central Scrimmage 6 p.m.
8-19-14 Elwood 6 p.m.
9-8-14 Indiana Deaf School 6 p.m.
8-23-14 @ Argyll Invitational
Madison Grant
9 a.m.
8-25-14 Daleville 6 p.m.
8-26-14 Mt. Vernon 6 p.m.
8-28-14 Tri 6 p.m.
9-02-14 @Pendleton Heights 6 p.m.
9-04-14 Tri-central 6 p.m.
9-06-14 @Eastern Hancock ,Lapel,Shenandoah 9 a.m.
9-08-14 Indiana Deaf school 6 p.m.
9-10-14 @ Frankton 6 p.m.
9-11-14

Madison County Tourney

6 p.m.
9-13-14 Madison County Tourney
@ Elwood
9 a.m.
More
Schedule Continued
9-16-14 Shenandoah (Cancelled) 6 p.m.
9-17-14 Anderson 6 p.m.
9-18-14 @Indianapolis Scecina Memorial 5 p.m.
9-23-14 Anderson prep academy 6 p.m.
9-24-14 @Hamilton Heights 6 p.m.
9-24-14 @ Sheridan 6 p.m.
09-30-14 @ Liberty Christian 6 p.m.
10-02-14 @ Knightstown 6 p.m.
10-06-14 Wes Del 6 p.m.
10-07-14 Park Tudor 6 p.m.
10-13-14 @ Alexandria 6 p.m.
     
Results
Team
Win/Loss
 
Elwood
Loss 3-1
 
Eastern
Loss 2-0
 
Madison Grant
Loss 2-0
 
Bluffton
Loss 2-1
 
Mt. Vernon
Loss 3-0
 
Tri-Central
Win 3-0
 
Pendleton Heights
Loss 3-0
 
Tri-Central
Loss 3-1
 
Shenandoah
Loss 3-1
 
Eastern Hancock
Win 3-1
 
Iniana School for the Deaf
Loss 3-1
 
Frankton
Loss 3-1
 
Elwood
Loss 2-0
 
Results Continued
Anderson
Win 2-0
 
Alexandria-Monroe
Loss 2-0
 
Anderson
Win 3-0
 
Indianapolis Secina Memorial
Loss 3-1
 
APA
Win 3-0
 
Hamilton Heights
Loss 3-1
 
Sheridan
Win 3-0
 
Libery Christian
Win 3-1
 
Knightstown
Loss 3-0
 
Heritage Christian
Loss 3-0
 
Wes-Del
Loss 3-0
 
Park Tudor
Loss 3-0
 
Alexandria Monroe
Loss 3-0
 
Shenandoah
Loss 3-0
 
 

 

 

Varsity
# Name Class
1 Madison Bauer Senior
2 Ryane Long Senior
10 Bailee Cecil Junior
11 Gabby Cherry Junior
6 Julia Huber Junior
3 Brandi Miller Junior
4 Riley Gill Sophomore
7 Jada Hans Sophomore
8 Allison Lehman Sophomore
13 Makenzie McGuire Sophomore
5 Abby Shaw Sophomore
9 Sammy Voegele Sophomore
12 Tyler Wyant Sophomore
Coaches
Name Position  
Hilary Eppert Varsity Coach  
Rebecca Kadinger Junior Varsity Coach  
Tonya Gill Assistant Coach  
 
 
     
     
     
     
     
     
Junior Varsity
# Name Class
3 Lilly Ratzlaff Junior
10 Makenzie McGuire Sophomore
9 Kristina Turner Sophomore
13 Tylor Wyant Sophomore
1 Camryn Carpenter Freshman
2 Makena Mason Freshman
6 Taylor Murdock Freshman
7 Mackenzie Richards Freshman
4 Alyssa Whaley Freshman